Znaczenie chloru w uprawie warzyw
Założeniem każdej technologii produkcji warzywniczej jest przede wszystkim uzyskanie najwyższego plonu o doskonałej jakości, przy rozsądnych kosztach. Podejmowanie właściwych decyzji wpływa na finalną ocenę sezonu, wynikającą ze sprzedaży wyprodukowanego plonu.
27 kwietnia 2021
(0)
Mikroelementy ważne dla kapustnych i korzeniowych
Chociaż mikroelementy występują w roślinie w bardzo małych ilościach, to mają duży wpływ na procesy fizjologiczne, uczestniczą także w wielu przemianach metabolicznych. Proponujemy innowacyjne rozwiązanie do stosowania dolistnego, pozwalające na uniknięcie lub zniwelowanie niedoborów mikroskładników w uprawie warzyw kapustnych i korzeniowych, a co za tym idzie – na uzyskanie wysokich plonów.
27 kwietnia 2021
(0)
Znaczenie boru i cynku w uprawie warzyw
Osiągnięcie wysokiego plonu bardzo dobrej jakości w uprawie warzyw jest sprawą nadrzędną. Ważna jest nie tylko świeża masa produktu czy też jego liczba, ale również uzyskanie tzw. plonu handlowego, który spełnia określone wymagania jakościowe. Spośród wielu czynników wpływających na jakość i wielkość plonu kluczową rolę odgrywa natomiast optymalne odżywienie roślin w składniki pokarmowe.
27 kwietnia 2021
(0)
Pogoda sprzyja Stemphylium w cebuli
Dane rejestrowane w ostatnich dniach w naszych stacjach wskazują na warunki sprzyjające rozwojowi grzybów z rodzaju Stemphylium vesicarium. Nie ma w tej chwili fungicydów zarejestrowanych do zwalczania tego patogenu – stosunkowo niedawno odkrytego na plantacjach cebuli. Niemniej jednak wiadomo, że prawidłowo stosowane środki przeznaczone do ochrony przed alternariozą pozwalają zapobiec rozwojowi Stemphylium vesicarium lub go znacznie ograniczyć.
20 kwietnia 2021
(0)
Pierwsze zabiegi na chwasty w cebuli
Maj to czas wschodów wielu roślin uprawnych, w tym cebuli z siewu. Plantacje tego warzywa w woj. kujawsko-pomorskim w tym roku przedstawiają się bardzo różnie. Nasiona wysiane w terminie koniec marca ‒ początek kwietnia długo leżały w ziemi. Ponieważ podłoże było nienagrzane, ich wschody były długie i nierówne. Można to zauważyć zwłaszcza na glebach ciężkich, nawet tych dobrze uprawionych.
20 kwietnia 2021
(0)
SadBox Kwitnienie – intensywnie kwitnący sad
Okres przed kwitnieniem jest jednym z kluczowych momentów decydujących o wysokości i jakości uzyskanego plonu. W fazie różowego pąka należy zadbać o optymalne zaopatrzenie drzew m.in. fosfor (Elvita 8-45-8 + mikro w dawce 3 kg/ha), który dostarczy energii do zachodzących przed fazą kwitnienia podziałów komórkowych i późniejszego zawiązywania owoców.
20 kwietnia 2021
(0)