Strefa Wiedzy
Aktualności
Komunikaty
Nawożenie wapniem - dlaczego warto poświęcić mu uwagę?
Niezależnie od tego, jaką uprawę prowadzimy, pierwszą decyzją wpływającą na wielkość finalnego plonu jest dobór odpowiedniej odmiany, która najlepiej dopasuje się do danego klimatu i pory siewu lub sadzenia. Kiedy odmiana jest już wybrana, kolejnym krokiem jest odpowiednie nawożenie, które pozwoli utrzymać rośliny w dobrej formie.
24 stycznia 2023
(0)
Rola siarki i azotu w uprawie warzyw
Niezwykle ważną rolę w uprawie warzyw, odgrywa obecność makroskładników i mikroskładników. Wspomagają one wzrost i rozwój roślin, a także zwiększają wydajność i jakość upraw.
16 listopada 2022
(0)
Rola gleby w budowaniu plonu
Zarówno w produkcji sadowniczej, jak i warzywniczej, gleba odgrywa kluczową rolę w budowaniu plonu w ujęciu ilościowym oraz jakościowym. Na szczęście na rynku dostępna jest coraz szersza gama produktów umożliwiających korygowanie właściwości gleby.
10 października 2022
(0)
Znaczenie chloru w uprawie warzyw
Założeniem każdej technologii produkcji warzywniczej jest przede wszystkim uzyskanie najwyższego plonu o doskonałej jakości, przy rozsądnych kosztach. Podejmowanie właściwych decyzji wpływa na finalną ocenę sezonu, wynikającą ze sprzedaży wyprodukowanego plonu.
27 kwietnia 2021
(0)
Mikroelementy ważne dla kapustnych i korzeniowych
Chociaż mikroelementy występują w roślinie w bardzo małych ilościach, to mają duży wpływ na procesy fizjologiczne, uczestniczą także w wielu przemianach metabolicznych. Proponujemy innowacyjne rozwiązanie do stosowania dolistnego, pozwalające na uniknięcie lub zniwelowanie niedoborów mikroskładników w uprawie warzyw kapustnych i korzeniowych, a co za tym idzie – na uzyskanie wysokich plonów.
27 kwietnia 2021
(0)
Znaczenie boru i cynku w uprawie warzyw
Osiągnięcie wysokiego plonu bardzo dobrej jakości w uprawie warzyw jest sprawą nadrzędną. Ważna jest nie tylko świeża masa produktu czy też jego liczba, ale również uzyskanie tzw. plonu handlowego, który spełnia określone wymagania jakościowe. Spośród wielu czynników wpływających na jakość i wielkość plonu kluczową rolę odgrywa natomiast optymalne odżywienie roślin w składniki pokarmowe.
27 kwietnia 2021
(0)