Strefa Wiedzy
Aktualności
Komunikaty
Nieodzowna rola miedzi w uprawach sadowniczych
Choroby kory i drewna w sadach to narastający problem spowodowany malejącym wachlarzem fungicydów przeznaczonych do walki z patogenami odpowiedzialnymi za ich występowanie. Kłopoty wywoływane są przez bakterie, patogeny grzybowe, organizmy grzybopodobne i saprofity. Jak sobie z nimi radzić?
06 kwietnia 2023
(0)
Nawożenie wapniem - dlaczego warto poświęcić mu uwagę?
Niezależnie od tego, jaką uprawę prowadzimy, pierwszą decyzją wpływającą na wielkość finalnego plonu jest dobór odpowiedniej odmiany, która najlepiej dopasuje się do danego klimatu i pory siewu lub sadzenia. Kiedy odmiana jest już wybrana, kolejnym krokiem jest odpowiednie nawożenie, które pozwoli utrzymać rośliny w dobrej formie.
24 stycznia 2023
(0)
Rola siarki i azotu w uprawie warzyw
Niezwykle ważną rolę w uprawie warzyw, odgrywa obecność makroskładników i mikroskładników. Wspomagają one wzrost i rozwój roślin, a także zwiększają wydajność i jakość upraw.
16 listopada 2022
(0)
Rola gleby w budowaniu plonu
Zarówno w produkcji sadowniczej, jak i warzywniczej, gleba odgrywa kluczową rolę w budowaniu plonu w ujęciu ilościowym oraz jakościowym. Na szczęście na rynku dostępna jest coraz szersza gama produktów umożliwiających korygowanie właściwości gleby.
10 października 2022
(0)
Znaczenie chloru w uprawie warzyw
Założeniem każdej technologii produkcji warzywniczej jest przede wszystkim uzyskanie najwyższego plonu o doskonałej jakości, przy rozsądnych kosztach. Podejmowanie właściwych decyzji wpływa na finalną ocenę sezonu, wynikającą ze sprzedaży wyprodukowanego plonu.
27 kwietnia 2021
(0)
Mikroelementy ważne dla kapustnych i korzeniowych
Chociaż mikroelementy występują w roślinie w bardzo małych ilościach, to mają duży wpływ na procesy fizjologiczne, uczestniczą także w wielu przemianach metabolicznych. Proponujemy innowacyjne rozwiązanie do stosowania dolistnego, pozwalające na uniknięcie lub zniwelowanie niedoborów mikroskładników w uprawie warzyw kapustnych i korzeniowych, a co za tym idzie – na uzyskanie wysokich plonów.
27 kwietnia 2021
(0)