Zarejestrowani mogą więcej!

Filtry
Uprawa
WIĘCEJ (24)
Producent
WIĘCEJ (10)
Sortuj:

Preparaty grzybobójcze do roślin i drzew owocowych

1 - 9 z 66 produktów

Preparaty grzybobójcze do roślin i drzew owocowych

Co to są fungicydy?

Fungicydy to preparaty grzybobójcze, służące ochronie roślin przed groźnymi skupiskami zarodników grzybów - niszcząc je oraz zapobiegając kolonizowaniu roślin, stosuje się więc je zarówno interwencyjnie, jak i zapobiegawczo. Dokładna ochrona jest konieczna, ponieważ zarodniki grzybów wywołują choroby, które mogą szybko doprowadzić do ruiny wszelkie uprawy - wiedzą o tym doskonale warzywnicy i sadownicy, zwłaszcza plantatorzy owoców miękkich. Zagrożenie chorobami grzybowymi wzrasta wraz z wysokim poziomem wilgotności powietrza, dlatego doświadczeni rolnicy wiedzą kiedy takie opryski będą potrzebne, obserwując pogodę.

Fungicydy - podział

Preparaty grzybobójcze na zboża, w tym na pszenicę, nazywa się zabiegami T1, T2 i T3. Problemy z chorobami grzybowymi dotykają jednak praktycznie wszystkich upraw. Frusto dostarcza rolnikom zarówno fungicydy na rzepak, na kapustę, na pomidory, jak i na jabłonie. Podobnie jak inne środki ochrony roślin, fungicydy również dzielą się z uwagi na sposób działania: mamy więc fungicydy systemiczne, które działają wewnątrz struktur roślin uprawnych oraz fungicydy kontaktowe, wytwarzające na powierzchni roślin swoistą warstwę ochronną.

Jakie choroby grzybowe zwalczają fungicydy?

Do najczęściej występujących chorób grzybowych, znanych rolnikom i sadownikom, należą: mączniak, rdza, septorioza, alternarioza, brunatna plamistość liści, czerń krzyżowych, zarazy. Ważne, by zabiegów grzybobójczych nie wykonywać zbyt często i tymi samymi substancjami aktywnymi, ponieważ rośnie wtedy odporność patogenów, a maleje skuteczność ich zwalczania.

Bezpieczne stosowanie fungicydów

Zabiegi fungicydowe wykonujemy ściśle zgodnie z zaleceniami zawartymi w etykiecie środka ochrony roślin. W przypadku fungicydów systemicznych zwracamy baczną uwagę na okres karencji, ponieważ przemieszczanie się substancji aktywnych w tkankach roślin może być długotrwałe. Bezwzględnie używamy środków ochrony osobistej podczas korzystania ze oprysków grzybobójczych - rękawice, gogle, maseczki to podstawa podczas mieszania cieczy zbiornikowej!

Hurtownia środków ochrony roślin Frusto umożliwia sprawne zamówienie i dostarczenie potrzebnych fungicydów bezpośrednio do klienta. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego, w którym dostępne są również inne środki ochrony roślin, w tym m.in.:

Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie korzystania z fungicydów. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy wybrali odpowiednie środki do ochrony swoich upraw przed skupiskami grzybów, zawsze służymy wsparciem! Nasi specjaliści udzielą wszystkich niezbędnych informacji.