Insektycydy Doglebowe, Systemiczne, Środki Owadobójcze do Sadu - Sklep Internetowy Frusto.pl
Zarejestrowani mogą więcej!

Filtry
Uprawa
WIĘCEJ (23)
Producent
WIĘCEJ (9)
Sortuj:

Środki owadobójcze do sadu

1 - 9 z 31 produktów

Środki owadobójcze do sadu

Co to jest insektycyd?

Insektycydy to inaczej środki owadobójcze, stosowane w ochronie roślin przed szkodnikami niszczącymi rośliny uprawne i ozdobne. Do ich zadań należy zwalczanie owadów oraz ograniczanie ich żerowania i rozmnażania. Jest to działanie niezbędne, ponieważ niekontrolowane rozmnażanie i żerowanie insektów może doprowadzić do ruiny nawet najlepiej rokującą plantację. Oprócz zmniejszenia ilości plonu, poważnie wpływa to na jego jakość i estetykę, drastycznie obniżając wartość handlową - co szczególnie ważne w przypadku warzyw i owoców. Preparaty owadobójcze, oprócz stosowania w uprawach, służą też do usuwania szkodników z pomieszczeń gospodarczych, silosów, hal magazynowych i budynków inwentarskich.

Jakie szkodniki są zwalczane przez środki owadobójcze?

Oczywiście rodzaj insektów, które spędzają plantatorom sen z powiek, różni się w zależności od prowadzonej uprawy, jednak podstawowe gatunki powinny być znane wszystkim rolnikom. Należą do nich: zwójki, wciornastki, przędziorki, drutowce, mszyce, słodyszki, chowacze, kwieciaki, skrzypionki, omacnica prosowianka, stonka ziemniaczana, śmietki, owocówka jabłkóweczka, pchełki, oprzędziki, bielinki, tantnisie, a także uporczywe zwłaszcza przy hodowli zwierzęcej muchy. Aby nie doszło do nabycia odporności przez insekty, konieczne jest prowadzenie przemiennego stosowania substancji aktywnych.

Rodzaje insektycydów

Środki owadobójcze dzielimy z uwagi na kilka czynników, podstawowym jest rodzaj uprawy, wyróżniamy więc insektycydy do zbóż, do rzepaku, na kukurydzę, na groch, na łubin, do sadu, na warzywa itp. Insektycydy dzielimy też z uwagi na mechanizm podania i działania na: insektycydy gazowe, insektycydy doglebowe oraz systemiczne, kontaktowe, oddechowe czy żołądkowe.

Bezpieczeństwo owadów pożytecznych - dbaj o zapylacze!

Nagłaśniane przez media przypadki wybicia wielomilionowych kolonii pszczół ciągle pokazują nam, jak wiele jest do zrobienia na polu świadomości ekologicznej rolników. Konieczne jest zatem prowadzenie oprysków owadobójczych dopiero po zakończeniu oblotu pszczół. Trudno podać tu konkretną godzinę, ponieważ w zależności od warunków pogodowych, wilgotności powietrza itp. owady mogą szybciej wracać do uli. Zalecane jest zatem dokładne przyjrzenie się polu lub wykonanie telefonu do mieszkającego w pobliżu pszczelarza.

Obecność owadów zapylających jest bowiem nie tylko pożyteczna dla wszystkich rodzajów upraw, ale po prostu konieczna do prawidłowego działania całego ekosystemu. O zaletach dbania o zapylacze przekonują rolnicy i sadownicy, którzy zaprosili pasieki na swoje plantacje lub sami zainteresowali się pszczelarstwem. Lepsze zawiązywanie owoców, czy łuszczyn w przypadku rzepaku, to wymierne korzyści finansowe dla samych plantatorów.

Tak jak w przypadku wszystkich środków ochrony roślin, przed zastosowaniem insektycydów należy zapoznać się z etykietą umieszczoną na opakowaniu lub aktualną wersją pobraną ze strony MRiRW. Znajdziemy w niej informacje, kiedy stosować insektycyd i w jakich warunkach atmosferycznych. Bezwzględnie przestrzegamy zapisanych w niej okresów karencji.

Hurtownia środków ochrony roślin Frusto umożliwia sprawne zamówienie i dostarczenie potrebnych insektycydów bezpośrednio do klienta. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego, w którym dostępne są również inne środki ochrony roślin, w tym m.in.:

Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie korzystania z insektycydów. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy wybrali odpowiednie środki do ochrony swoich upraw przed owadami, zawsze służymy wsparciem! Nasi specjaliści udzielą wszystkim niezbędnych informacji.