Zaprawy do Nasion - Sklep Internetowy Frusto.pl
Zarejestrowani mogą więcej!

Sortuj:

Zaprawy do nasion

1 - 4 z 4 produktów

Zaprawy do nasion

Dlaczego stosujemy zaprawy nasienne?

Zaprawy nasienne to środki o działaniu przeważnie grzybobójczym (kontrowersje budzą zaprawy owadobójcze, które poprzez regulacje prawne wycofywane są z rynku). Ich zadaniem jest ochrona uprawy od samego startu - dzięki temu rośliny mogą bez przeszkód skiełkować i rozpocząć wzrost. Jest to działanie bardzo istotne, ponieważ niektórym chorobom można zapobiec tylko w ten sposób (należy do nich np. pleśń śniegowa, zgorzele siewek i głownia pyląca).

Samodzielne zaprawianie nasion

Choć najczęściej poszukiwane są zaprawy do zbóż, to jednak rolnicy wielu profilów produkcji korzystają z tego rodzaju środków. Alternatywą jest oczywiście zakup nasion zaprawionych już przez producenta, co zapewnia właściwe pokrycie nasion środkiem i jego skuteczność. Zaprawianie nasion może odbyć się także w warunkach gospodarstwa, np. w przeznaczonej do tego betoniarce. Warto do tego celu zaopatrzyć się w zaprawę odpowiednio dobraną do gatunku zboża i zwalczanych patogenów. Od tego, jaka zaprawa do zboża zostanie wybrana, zależy podatność na patogeny, ponieważ żaden środek nie chroni przed wszystkimi rodzajami grzybów.

Zaprawa zbożowa, wbrew powtarzanym niekiedy mitom, nie osłabia siły kiełkowania nasion, chyba że zabieg zaprawiania został przeprowadzony nieprawidłowo, np. przy źle obliczonej dawce zaprawy lub wykorzystano uszkodzone ziarniaki. Nowoczesne zaprawy nie są również szkodliwe dla środowiska, a mogą swoim działanie ograniczyć ilość wykonywanych oprysków grzybobójczych. Dlatego ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, jaka zaprawa do zboża jest najlepsza.

Rodzaje zapraw nasiennych

Środki zaprawowe mogą przybierać różną formę: dostępne są np. w postaci proszku, w formie płynu, koncentratu i emulsji. Zaprawy nasienne mogą działać kontaktowo (na powierzchni nasion) lub układowo (po wniknięciu do wnętrza nasion). W ofercie Frusto znajdziecie zaprawy nasienne do warzyw, do kukurydzy, do zbóż, do owsa. Korzystnym dla upraw rozwiązaniem jest też łączenie zaprawy z nawozem donasiennym, który dodatkowo wzmacnia rośliny na starcie.

Hurtownia środków ochrony roślin Frusto umożliwia sprawne zamówienie i dostarczenie potrzebnych zapraw do nasion bezpośrednio do Klienta. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu intenetowego, w którym dostępne są również inne środki ochrony roślin, w tym m.in.:

Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie korzystania z zapraw do nasion. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy wybrali odpowiednie środki do ochrony uprawy, zawsze służymy wsparciem! Nasi specjaliści udzielą wszystkim niezbędnych informacji.