Filtry
Uprawa
WIĘCEJ (25)
Producent
Sortuj:

Do fertygacji

1 - 9 z 16 produktów

Do fertygacji

Co to jest fertygacja?

Fertygacja to inaczej połączenie nawożenia roślin z ich nawadnianiem za pomocą systemów nawadniających, a więc rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i efektywne. Nawozy do nawadniania kropelkowego zdobywają z każdym rokiem coraz szersze grono zadowolonych klientów, także wśród sadowników. Dlaczego? Zwłaszcza w uprawach warzywniczych i jagodowych nawadnianie staje się zwykłą koniecznością, podobnie z nawet kilkukrotnym nawożeniem w czasie sezonu. Dlaczego więc nie połączyć obu zabiegów?

Zalety fertygacji.

Dzięki dostarczeniu nawozu liniami kroplującymi rośliny otrzymują wraz z wodą potrzebne składniki pokarmowe szybko i w precyzyjnych dawkach. Podanie ich w bezpośredniej bliskości korzenia ogranicza również straty związane np. z parowaniem, a nawadnianie roślin liniami kropelkowymi obniża również ryzyko związane z chorobami grzybowymi.

Fertygacja pozwala także na wzmacnianie roślin bez jednoczesnego podnoszenia odczynu pH gleby, co jest szczególnie ważne w uprawie kwaśnolubnych upraw, jak np. borówka. 

Ważną zaletą fertygacji jest również możliwość stosowania tam, gdzie tradycyjne nawożenie i nawadnianie jest utrudnione organizacyjnie.  

Nawadnianie połączone z nawożeniem to przede wszystkim oszczędność wody, a więc zasobu coraz bardziej kosztownego. Pozwala również zmniejszyć ilość stosowanych nawozów, dzięki ich precyzyjnemu podaniu, co działa na korzyść ekosystemu. 

I wreszcie niewątpliwą zaletą jest wygoda i łatwość podawania nawozów dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne i w precyzyjnie odmierzonych dawkach. Taka automatyzacja to mniej pracy dla rolnika, a więc oszczędność cennego czasu. 

Jakie nawozy do fertygacji?

Po pierwsze, nawozy do fertygacji muszą cechować się doskonałą rozpuszczalnością w wodzie. Często są to nawozy krystaliczne, dostarczające zarówno makro- i mikroskładników. 

Nawozy do fertygacji rozprowadzane są za pomocą specjalistycznych linii kroplujących, które nierzadko są sporym wydatkiem dla rolnika. Dlatego tak ważne jest kupowanie produktów wysokiej klasy, renomowanych marek, które jednocześnie zadbają o drożność tych linii i nie doprowadzą do ich zapchania. 

W ofercie Frusto znajdziecie doskonałej jakości nawozy do fertygacji truskawek, borówek, ogórków. Nasi pracownicy wraz z ekspertami Firmy Elvita rekomendują m.in. linię nawozów Hydrovita, która odpowiada na zróżnicowane zapotrzebowanie roślin w różnych fazach wzrostu.