Nawozy do Fertygacji - Sklep Internetowy i Dystrybutor Frusto.pl
Zarejestrowani mogą więcej!

Filtry
Uprawa
WIĘCEJ (25)
Producent
Sortuj:

Nawozy do fertygacji

1 - 9 z 21 produktów

Nawozy do fertygacji

Nawozy do fertygacji warzyw i osoców

Nawozy do fertygacji, czyli nawadniania kropelkowego zdobywają z każdym rokiem coraz szersze grono zadowolonych klientów, także wśród saowników.Dlaczego? Zwłaszcza w uprawach warzywniczych i jagodowych nawadnianie staje się zwykłą koniecznością, podobnie z nawet kilkukrotnym nawożeniem w czasie sezonu. Dlaczego więc nie połączyć obu zabiegów?

Zalety fertygacji

Fertygacja to inaczej połączenie nawożenia roślin z ich nawadnianiem za pomocą systemów nawadniających. Jest rozwiązaniem nie tylko ekonomicznym, ale także efektywnym.

Dzięki dostarczeniu nawozu liniami kroplującymi, rośliny wraz z wodą, szybko i w precyzyjnych dawkach, otrzymują potrzebne składniki pokarmowe. Podanie wody z nawozami w bezpośredniej bliskości korzenia ogranicza również straty związane np. z parowaniem oraz zmniejsza ryzyko chorób grzybowych.

Ponadto, fertygacja pozwala na prawidłowe odżywienie roślin bez jednoczesnego podnoszenia odczynu pH gleby, co jest szczególnie ważne w uprawie kwaśnolubnych upraw, jak np. borówka.
Ważną zaletą fertygacji jest także możliwość stosowania jej tam, gdzie tradycyjne nawożenie i nawadnianie jest utrudnione organizacyjnie.

Nawadnianie połączone z nawożeniem, to przede wszystkim oszczędność wody, a więc coraz bardziej kosztownego zasobu. Niewątpliwymi zaletami są też wygoda i łatwość podawania nawozów dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne i w precyzyjnie odmierzonych dawkach. Taka automatyzacja to mniej pracy dla rolnika, a więc oszczędność cennego czasu. Precyzyjne dawkowanie nawozów pozwala również zmniejszyć ich ilość, co z kolei działa na korzyść ekosystemu.


Jakie nawozy do fertygacji?

Po pierwsze, nawozy do fertygacji muszą cechować się doskonałą rozpuszczalnością w wodzie. Często są to nawozy krystaliczne, dostarczające zarówno makro- i mikroskładników.

Nawozy do fertygacji rozprowadzane są za pomocą specjalistycznych linii kroplujących, które nierzadko są sporym wydatkiem dla rolnika. Dlatego tak ważne jest kupowanie produktów wysokiej klasy, renomowanych marek, które jednocześnie zadbają o drożność tych linii i nie doprowadzą do ich zapchania.

W ofercie Frusto znajdziecie doskonałej jakości nawozy do fertygacji truskawek, borówek, ogórków. Nasi pracownicy wraz z ekspertami Firmy Elvita rekomendują m.in. linię nawozów Hydrovita, która odpowiada na zróżnicowane zapotrzebowanie roślin w różnych fazach wzrostu.

Nasz sklep z nawozami rolniczymi oferuje także szeroką paletę innego rodzaju nawozu, wśród których są:

Naszym klientom zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie korzystania z nawozów do fertygacji. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy wybrali odpowiednie produkty do swoich upraw, zawsze służymy radą i wsparciem! Nasi specjaliści udzielają wszystkich niezbędnych informacji.