Zarejestrowani mogą więcej!

Filtry
Uprawa
WIĘCEJ (25)
Producent
WIĘCEJ (5)
Sortuj:

Nawozy doglebowe

1 - 9 z 41 produktów

Nawozy doglebowe

Sprawdzone nawozy doglebowe - pewny partner gospodarstwa

Wolnodziałajace nawozy doglebowe pełnią nieco odmienną rolę, niż nawozy dolistne. Dostarczają roślinom składników odżywczych stopniowo, w dłuższej perspektywie udostępniając je bezpośrednio warstwie korzeniowej.

Nawozy doglebowe znane są główne z dostarczania makroskładników, czyli NPK - azotu, fosforu i potasu w zmiennych proporcjach. Istnieje jednak cały szereg nawozów mikroskładnikowych (mikroelementowych) podawanych posypowo. Podobnie możemy wyróżnić nawozy wieloskładnikowe i jednoskładnikowe, jak na przykład nawozy azotowe.

Próby glebowe - cenne źródło informacji

Starannie zaplanowane nawożenie posypowe powinno opierać się na przeprowadzanych regularnie próbach glebowych. Dzięki znajomości zawartości składników pokarmowych w podłożu, makro- i mikroelementów, będziemy dokładnie wiedzieli, jakie braki występują i jakie dawki nawozów zastosować. Pozwala na to szeroka paleta nawozów, wśród których na pewno znajdziemy odpowiadający naszym wymogom i, co ważniejsze, wymogom uprawianej rośliny. Przykładem mogą być np. nawozy niskoazotowe

Nawozy mineralne to nie tylko większy plon

Zadbane, odpowiednio nawożone rośliny w mniejszym stopniu podatne są na stresy wynikające z warunków atmosferycznych, choroby i presję szkodników. W przypadku uszkodzeń lepiej sobie radzą z regeneracją i odbudową. Może się to przełożyć na realne oszczędności środków ochrony roślin, jak i czasu rolnika, który poświęciłby na dodatkowe zabiegi. Podobnie jak u człowieka - zbilansowana dieta, wsparta suplementacją brakujących witamin i minerałów podnosi odporność i niesie ze sobą mniejsze koszty, niż leczenie nawracających infekcji.

Najlepsze nawozy sadownicze i warzywnicze

Oczywiste jest zróżnicowane zapotrzebowanie na składniki pokarmowe przez różne gatunki roślin uprawnych. Dlatego we Frusto nie tylko oferujemy szeroką paletę nawozów dla jabłoni, grusz, wiśni, ale też nawozy pod warzywa, jak kapusta, cebula, marchew. Nie pozostawiamy bez wsparcia malin, truskawek i innych upraw jagodowych. Doradzimy, dobierzemy i ułożymy wspólnie z klientem program nawożenia na cały sezon!

W naszym sklepie z nawozami rolniczymi można znaleźć także

Nasi klienci mają zapewnione fachowe doradztwo w zakresie korzystania z nawozów i środków ochrony roślin. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy wybrali odpowiednie dla swoich upraw produkty, zawsze służymy profesjonalną radą i wsparciem! Nasi specjaliści udzielają wszystkich niezbędnych informacji.