Rzetelna dawka wiedzy na spotkaniach gminnych Frusto

30 stycznia 2023

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się cykl tegorocznych spotkań firmy Frusto z producentami warzyw i owoców. Spotkania będą odbywać się na terenie wielu powiatów. Organizatorom zależy na tym, aby dotrzeć do plantatorów w całym kraju.

Pierwsze tegoroczne spotkanie odbyło się w restauracji „Arkadia”, w Radziejowie. Przybyło na nie ponad stu producentów warzyw. Wśród nich znalazło się wielu klientów firmy. W trakcie wydarzenia poruszone zostały tematy z branży warzywniczej. Rozmawiano o obecnej sytuacji na rynku, a także o problemach, z którymi musieli zmierzyć się warzywnicy w ubiegłym sezonie. Prezes firmy Frusto – Łukasz Lewandowski, zaprezentował nowe rozwiązania agrotechniczne, które planowane są do wdrożenia w najbliższym czasie. Przedstawił proponowane schematy nawożenia i ochrony oraz alternatywne metody zwalczania chorób i szkodników w uprawach warzywniczych. 


Serwis Frusto


Marta Chełmoniewicz-Hubert – zastępca dyrektora Frusto, przedstawiła historię firmy i określiła jej pozycję na rynku. Ze względu na dynamiczny rozwój firmy, przybliżyła plany na dalsze przedsięwzięcia. Jednym z działań, które udało się zrealizować w ostatnim czasie, jest utworzenie nowego działu handlowo-doradczego „Serwis Frusto”. Składa się on z kilku specjalistów zajmujących się doradztwem wśród klientów, którzy zdecydowali się na zakup produktów. Dzięki wymianie doświadczeń i informacji zwrotnej zbieranej od klientów, pozyskiwane zostają wyniki działania produktów oraz opinie o ich skuteczności, co jest kluczowe w tworzeniu portfolio produktów. 


Platforma zakupowa Frusto


Kolejnym tematem, który został poruszony na spotkaniu, było wprowadzenie na rynek platformy zakupowej Frusto. Jest to narzędzie, które dzięki opcji wygodnych zakupów online we Frusto z pewnością zaoszczędzi czas naszych klientów. Użytkownicy aplikacji mają także dostęp do wybranej stacji meteorologicznej i alertów pogodowych, a także stały podgląd aktualnych cen na giełdach. Platforma zakupowa Frusto to narzędzie służące także jako kompendium wiedzy. 

– Jak wszyscy wiemy, ostatnie lata to czas ciągłych zmian i nieustającego rozwoju w państwa gospodarstwach . Bardzo nam zależy, żebyśmy jako Frusto za tymi zmianami podążali. Doskonale wiemy, że zarządzanie produkcją upraw sadowniczych czy warzywniczych wymaga organizacji pracy w sposób terminowy, przy minimalnym zużyciu paliwa, pestycydów i wody. Uważam, że możliwe jest to głównie dzięki sprawnemu gromadzeniu niezbędnych informacji, które mają wpływ na produkcję uprawy.

Jednocześnie pozwala to na wyeliminowanie skutków sytuacji kryzysowych, wywołanych stresami środowiskowymi, patogenami czy szkodnikami.  Właśnie dlatego jednym z głównych działań, jakie zaplanowaliśmy na ten rok, jest stworzenie aplikacji Frusto, z pełnym dostępem do stacji meteo, wyposażonych we wszystkie dostępne modele chorobowe, które precyzyjnie określają moment wystąpienia infekcji oraz wskazują, po jaki środek należy sięgnąć, w danym okresie wegetacji, aby zabieg był w pełni skuteczny – mówiła Marta Chełmoniewicz-Hubert.


Fachowe doradztwo


Drugie spotkanie w ramach odbyło się w restauracji „Siódme Niebo” w Czerwińsku i cieszyło także cieszyło się wysoką frekwencją. Przedstawiciele firmy, tak jak w poprzednich latach, poruszyli tematy z branży jagodowej. Prezentację na temat diagnozowania i zwalczania chorób truskawek przedstawiła Barbara Błaszczyńska – doradca firmy Frusto. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu branżowemu, producenci mogli skorzystać z wiedzy i pomysłów Basi oraz doradzić się w tematach agrotechnicznych, czy problemach w uprawie. 

Wydarzenia tego typu dają możliwość zebrania w jednym miejscu osób, dla których uprawa jest nie tylko pracą, ale również pasją. Jest to perspektywa osobistego poznania producentów, ale i ich problemów i doświadczeń. Fakt, iż frekwencja jest wysoka, cieszy dodatkowo.
30 stycznia 2023

Spis treści

Udostępnij

Opinie

Przeczytałeś artykuł?

Podziel się opinią jako pierwszy!