​Komunikat sadowniczy 06.03.2024 r. // choroby kory i drewna

07 marca 2024

Za rogiem wiosna, a więc pora na nowy sezon komunikatów sadowniczych firmy Frusto! W najnowszym i zarazem pierwszym w tym roku komunikacie sadowniczym Łukasz Lewandowski porusza temat chorób kory i drewna.

​Komunikat sadowniczy 06.03.2024 r. // choroby kory i drewna

Chorób kory i drewna- dlaczego starujemy właśnie od tego tematu? Panujące zimą warunki pogodowe stworzyły komfortowe warunki do rozwoju patogenów powodujące występowanie kory i drewna. Szczególnie narażone są takie odmiany wrażliwe, jak: Gala, Szampion i Piros. W bieżącym momencie wegetacji warto skupić się na działaniach ukierunkowanych na czyszczenie ran oraz na działaniach zapobiegawczych, opartych na produktach miedziowych. 

Dobrą decyzją jest zastosowanie znajdujących się w ofercie Frusto produktów: Elvita Miedź 50 WP, Elvita Miedź 380 SC lub Elvita Prevent.
 

Lustracja sadów

Choroby kory i drewna to nie jedyne, na co należy zwrócić uwagę w okresie wczesnowiosennym. Jest to czas, w którym warto skupić się na lustracji sadów jabłoniowych pod kątem obecności zimujących form przędziorka owocowca
 

Zagrożenie parchowe

Dobra wiadomość jest taka, że na ten moment nie występuje istotne zagrożenie ze strony parcha jabłoni. Zarodniki workowe dojrzewają, ale nie posiadają jeszcze gotowości do wysiewu. Występujący obecnie spadek temperatur skutecznie hamuje rozwój zarodników, a więc równocześnie – pierwszych infekcji pacha. Ponadto ilość zielonej tkanki jest obecnie niewystarczająca, by taka infekcja mogła być dużym zagrożeniem. 

Produkty wymienione w komunikacie: 
Elvita Miedź 50 WP
Elvita Miedź 380 SC
Elvita Prevent 


Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału You Tube, aby być na bieżąco z najnowszymi komunikatami sadowniczymi!
 
Opinie

Przeczytałeś artykuł?

Podziel się opinią jako pierwszy!