Zypar 5l | cena, opinie, zalety we Frusto
Zarejestrowani mogą więcej!
NOWOŚĆ

Zypar 5l

producent Corteva Agriscience | kod produktu: 10069
Produkt jest niedostępny

Opis

Zypar to środek chwastobójczy. Jest koncentratem w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, do powschodowego oprysku nalistnego. Zwalcza roczne chwasty dwuliścienne w uprawie zbóż.
Może być stosowany w dużej rozpiętości temperatur  (od 2 do 25°C), zarówno przy niskiej, jak i wysokiej wilgotności powietrza. W wyniku długotrwałej suszy może wystąpić lekkie obniżenie skuteczności chwastobójczej. Opady deszczu występujące w ciągu 1 godziny po zabiegu nie mają wpływu na skuteczność środka.
Zypar to środek selektywny, zawierający dwie substancje czynne ARYLEX™ i florasulam, pobierany  przez liścienie chwastów oraz liście właściwe. Po wykonaniu oprysku chwasty wrażliwe przestają rosnąć, następnie pojawiają się deformacje liści i łodyg oraz chlorozy doprowadzające do nekroz i zamierania chwastów. Najefektowniej środek działa na chwasty  znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w trakcie intensywnego wzrostu. Przytulia czepna i jasnota purpurowa są wyniszczane w zaawansowanych fazach rozwojowych.  
Zypar skutecznie zwalcza chwasty takie jak: chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, mak polny, maruna nadmorska (bezwonna), rumianek pospolity, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, dymnica pospolita, jasnota purpurowa, tasznik pospolity, komosa biała, rumianek pospolity, rdestówka powojowata (rdest powojowaty).
 

Specyfikacja

Typ Herbicyd
Przeznaczenie pszenica ozima, żyto ozime, pszenżyto ozime, pszenica jara, jęczmień jary
Główne zalety
  • dwie uzupełniające się substancje,
  • szybkie działanie na chwasty wrażliwe,
  • dzięki obecności substancji Arylex™ środek działa niezależnie od temperatury.
Skład
  • florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 5 g/l (0,54%)
  • halauksyfen metylu – Arylex™ (substancja z grupy związków arylopikolinowych) – 6,25 g/l (0,76%)
Zalecana dawka
  • 0,5 – 1 l/ha
Opakowanie 5l
Opinie

Kupiłeś ten produkt?

Podziel się opinią jako pierwszy!

Do pobrania

Zypar 5l (etykieta)

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.