Frusto - Fernando Forte 300 EC 1l
NOWOŚĆ

Fernando Forte 300 EC 1l

producent Corteva Agriscience | kod produktu: 11391
Produkt jest dostępny
*Cena widoczna dla zalogowanych użytkowników

Opakowanie

Opis

Fernando Forte 300 EC to nalistny herbicyd selektywny stosowany w walce z rocznymi i wieloletnimi chwastami dwuliściennymi na użytkach zielonych. Dwie uzupełniające się substancje czynne są gwarancją skuteczności działania.

Środek ma działanie układowe. Chwasty pobierają go w głównej mierze przez liście i w mniejszym stopniu przez korzenie. Fernando Forte 300 EC jest szybko transportowany w roślinie, wnika do jej wnętrza najpóźniej w ciągu godziny od zastosowania. Pierwsze objawy działania herbicydu na chwasty, w postaci zatrzymania ich wzrostu, deformacji, czy powstawania nekroz i zamierania, widoczne są po 5-7 dniach od momentu aplikacji.  Sprzyjające warunki atmosferyczne, czyli ciepła i wilgotna pogoda, przyspieszają działanie środka. Całkowite zniszczenie chwastów następuje zazwyczaj po ok. 3-5 tygodniach.
Chwasty wrażliwe: babka lancetowata, gwiazdnica pospolita, krwawnik pospolity, mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna, szczaw zwyczajny.

Na łąki i pastwiska zwierzęta gospodarskie, a w szczególności bydło mleczne, może być wpuszczone po 7 dniach od momentu aplikacji środka. Jeśli na użytkach zielonych występują chwaty uciążliwe, takie jak np. szczawie, zwierzęta gospodarskie mogą wejść dopiero po całkowitym zniszczeniu tych roślin.

Specyfikacja

Typ Herbicyd
Przeznaczenie Użytki zielone
Główne zalety
  • Działanie układowe  w roślinie
  • Skuteczna  likwidacja  chwastów w użytkach zielonych
  • Krótki okres karencji dla bydła
Skład
  • fluroksypyr – 150 g/l (14,68%)
  • trichlopyr  – 150 g/l (14,68%)
Zalecana dawka
  • 1-2 l/ha
Opakowanie 1l
Opinie

Kupiłeś ten produkt?

Podziel się opinią jako pierwszy!