Sortuj:

Herbicydy selektywne

0 produktów

Herbicydy selektywne

Herbicydy selektywne to specyficzne środki ochrony roślin, które niszczą jedynie określone grupy chwastów, nie szkodząc uprawianym roślinom. Preparaty te, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, są w pełni bezpieczne i bardzo efektywne.

Herbicydy selektywne – jak działają?

Otoczenie roślin uprawnych przez inwazyjne, niechciane gatunki, może skutkować zmniejszeniem efektywności plonowania i zaszkodzić zdrowiu roślin. Warto stosować selektywne herbicydy, które poradzą sobie z konkretnym typem chwastów, nie uszkadzając innych roślin.


Do wyboru mamy:

  • herbicydy selektywne na chwasty dwuliścienne, usuwające rośliny takie jak np.: chaber bławatek, dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa,
  • herbicydy selektywne na chwasty jednoliścienne, usuwające chwasty jednoliścienne takie jak np.: miotłę zbożową, wiechlinę, perz.

Herbicyd selektywny na chwasty dwuliścienne można zastosować np. na te występujące w trawniku, czy w uprawach zbóż. Środek taki nie wpłynie negatywnie na darń.

Herbicydy selektywne – układowe i kontaktowe

Herbicydy selektywne mogą działać na dwa sposoby. Istnieją herbicydy kontaktowe i układowe:

  • selektywne herbicydy kontaktowe przenikają przez liście.
  • selektywne herbicydy układowe działają wolniej, ale uszkadzają zarówno nadziemną, jak i podziemną część chwastów.

Ponadto, niektóre produkty przeznaczone są do stosowania przed wschodami chwastów, zaś inne – do stosowania już po ich pojawieniu się (po wschodach). Dlatego przed użyciem danego preparatu, należy bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta umieszczoną na opakowaniu. Znajdują się tam informacje dotyczące wymaganych warunków pogodowych (np. min. i max. temperatura, siła wiatru, nasłonecznienie).

Herbicydy selektywne ze sklepu Frusto

Nasz sklep ze środkami ochrony roślin oferuje szeroki wybór preparatów od renomowanych producentów. Znajdziesz tu m.in.:

Nasze środki ochrony roślin są bezpieczne dla użytkowników i skuteczne w walce z chwastami.