1. FRUSTO
  2. »
  3. Warzywa
  4. »
  5. Elvita Color Brix – słońce zamknięte w owocach

OFERTA


 

Elvita Color Brix – słońce zamknięte w owocach

W wielu regionach Polski uprawy narażone są na niedobór słońca, chłodne noce oraz duże wahania wilgotności gleby. Czynniki te często przekładają się na powolne oraz nierównomierne dojrzewanie warzyw i owoców, a nawet na całkowite zatrzymanie ich wzrostu. Plantatorzy nie mają wpływu na większość zjawisk pogodowych, jednak dzięki nawozowi Elvita Color Brix mogą zadbać o to, by rośliny były zaopatrzone w optymalną ilość mikro- i makroelementów, które oddziałują na prawidłowy wzrost oraz wybarwienie owoców i warzyw. 

Elvita Color Brix to nawóz, który można stosować zarówno dolistnie, jak i w fertygacji. Zawiera najważniejsze składniki pokarmowe, dzięki czemu w prosty sposób poprawia jakość i wybarwienie owoców. Najlepszy dobór składników w nawozie nadaje roślinom impuls do intensywniejszego wzrostu, a zawarte w nim makroelementy korzystnie wpływają na tempo oraz równomierności dojrzewania owoców. Tegoroczna aura nie rozpieszcza plantatorów warzyw i owoców, dlatego warto podkreślić, że zastosowanie Elvity Color Brix poprawia proces dojrzewania owoców bez względu na panujące warunki pogodowe. Co więcej, przyspiesza obieg składników w roślinie i zwiększa jej wigor. 

Szczególnie istotne znaczenie przy nawożeniu może mieć suma tegorocznych opadów. W miejscach, gdzie brakuje wody, rośliny nie mogą transportować z ziemi składników, stąd uzyskanie owoców nadających się do sprzedaży może być utrudnione. Uprawy nawadniane zawsze mają problem z wypłukiwaniem z gleby bardziej mobilnych pierwiastków, dlatego konieczne jest dostarczanie ich dolistnie. 

Dzięki temu, że Elvita Color Brix jest źródłem bardzo dobrze przyswajalnych makro- i mikroelementów, rośliny bez problemu będą w stanie je pobrać przez aparaty szparkowe. Dolistne odżywianie ma tym większe znaczenie, im mniejszy jest poziom dostępnych w glebie składników lub wtedy, gdy ich pobieranie może być zakłócone przez panujące warunki pogodowe. 

Należy pamiętać, że nawozy dolistne to doskonałe rozwiązanie na szybkie uzupełnienie składników pokarmowych w okresie intensywnego dojrzewania roślin. To również najprostszy sposób dostarczenia mikroelementów, bez których uzyskanie dobrego plonu, przeznaczonego do sprzedaży, jest nieosiągane. Nawóz należy zastosować we właściwej fazie rozwojowej rośliny, jak również o odpowiedniej porze dnia, ponieważ ma to ogromny wpływ na jego prawidłowe działanie. 

Elvitę Color Brix najlepiej zaaplikować od początku dojrzewania owoców w odstępach co 7-14 dni (maksymalnie do 2 tygodni przed zbiorem). Częstotliwość stosowania preparatu zależy od rodzaju uprawy i jej potrzeb – zaleca się wykonywanie od 2 do 5 zabiegów. Ważne jest także, aby nawozić w pochmurne dni lub w godzinach wieczornych tak, aby słońce w szybki sposób nie wysuszyło powierzchni liścia.

Reasumując, nawóz dolistny Elvita Color Brix stanowi najlepsze rozwiązanie dla równomiernego i prawidłowego wybarwienia owoców. Doskonale odżywia plantację, dostarczając roślinom mikro- oraz makroskładniki wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne. Ponadto zwiększa zawartość cukru oraz polepsza jakość plonu, zmniejszając przy tym ilość owoców, które nie będą nadawały się do sprzedaży. 

Wygraj z Frusto!
SCAB 80 WG
CROS 250 EC
Katalog sadowniczy
Katalog warzywny
Frusto broszura ViBox
Frusto broszura SadBox
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.