1. FRUSTO
  2. »
  3. Sady
  4. »
  5. Technologia SadBox KROK 4. SadBox Owoc

OFERTA


 

Technologia SadBox KROK 4. SadBox Owoc

Faza wzrostu zawiązków owocowych jest odpowiednim momentem do rozpoczęcia nawożenia dolistnego preparatami wpływającymi na podniesienie jakości owoców. Dobór odpowiednich produktów gwarantuje poprawę walorów jakościowych oraz zwiększenie trwałości w obrocie towarowym, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu opłacalności produkcji. Zapewni to gotowe rozwiązanie marki Elvita – SadBox Owoc.

Nawożenie po kwitnieniu

Zapotrzebowanie upraw sadowniczych i jagodowych na poszczególne składniki pokarmowe zmienia się wraz z następującymi po sobie fazami wegetacji. Należy również pamiętać o wymaganiach odmianowych, bowiem poszczególne odmiany różnią się zapotrzebowaniem na konkretne składniki odżywcze. Po kwitnieniu w czasie wzrostu owoców, wzrasta zapotrzebowanie na całkiem inne składniki pokarmowe. W tym czasie istotnego znaczenia nabiera prawidłowe odżywienie w wapń i potas. To właśnie dzięki odpowiedniemu poziomowi wapnia, owoce są jędrne, o prawidłowej miąższości oraz lepiej się przechowują. Warto wiedzieć, że prawidłowe odżywienie w wapń ogranicza występowanie zaburzeń fizjologicznych, tj. gorzka plamistość podskórna, brązowienie przygniezdne, rozpad chłodniczy, szklistość miąższu w jabłkach, skorkowacenie miąższu i lucernowatość owoców gruszy, pękanie owoców wiśni i czereśni. Z kolei potas jest pierwiastkiem, który korzystnie wpływa na cechy jakościowe plonu, prawidłowy poziom tego pierwiastka zmienia cechy organoleptyczne, tj. smak, wielkość, barwa, wielkość.

wisnie-sadbox
 

Efektywne źródło wapnia

Badania naukowe dowiodły, że poziom wapnia w glebie nie wpływa na jego ilość w owocach. Przyczyn tej sytuacji może być wiele – antagonizm pierwiastków, zmniejszona transpiracja, warunki stresowe. Ponadto wapń należy do pierwiastków trudno przemieszczających się w roślinie. Należy również pamiętać o bardzo ważnej zależności, mianowicie o współzawodnictwie pędów, liści i zawiązków owocowych w pobieraniu wapnia. Co prawda młode zawiązki mają zdolność „przyciągania” wapnia, ale w konkurencji z intensywnie rosnącymi pędami oraz liśćmi – przegrywają. W związku z tym, szczególnego znaczenia nabiera dokarmianie wapniem dolistnie. Skuteczność zabiegu zależy nie tylko od terminu ale również od techniki jego wykonania. Przy wykonywaniu zabiegu należy zwrócić uwagę na dokładność pokrycia owoców oraz temperaturę powietrza, w której aplikacja będzie wykonana.

SadBox Owoc – Owocowe SPA

W trosce o uzyskanie najwyższej jakości owoców, eksperci firmy Elvita we współpracy z ekspertami z firmy Frusto skomponowali zestaw produktów – SadBox Owoc. To kompozycja starannie dobranych preparatów, których skład wpływa na uzyskanie owoców o najwyższych parametrach jakościowych. Aplikacja produktu ogranicza ryzyko wystąpienia chorób fizjologicznych oraz poprawia wartość konsumpcyjną owoców, są one smaczniejsze i bardziej soczyste. Ponadto charakteryzują się wyższą przydatnością do transportu, przetwórstwa i przechowywania. Pakiet SadBox Owoc polecany jest w uprawie roślin jagodowych oraz sadowniczych.

Wygraj z Frusto!
SCAB 80 WG
CROS 250 EC
Katalog sadowniczy
Katalog warzywny
Frusto broszura ViBox
Frusto broszura SadBox
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.