1. FRUSTO
  2. »
  3. Warzywa
  4. »
  5. Pakiety Vibox sposobem na udany plon

OFERTA


 

Pakiety Vibox sposobem na udany plon

Każdy z nas zadaje sobie pytanie co nam przyniesie kolejny sezon? Susza, deszcz a może grad? Każdy rok jest inny - i ten również zaczął się inaczej niż zwykle. Na początku przeciągająca się zima z niskimi temperaturami, następnie bum temperaturowy, który spowodował natłok prac w polu oraz przyspieszenie wegetacji. Jednak w większości gospodarstw udało się założyć plantację warzyw w odpowiednim terminie. Nie wszędzie jednak warunki pozwalają na odpowiedni wzrost roślin. Po ostatnich opadach sytuacja znacznie się poprawiła i większa część kraju ma dobre warunki wilgotnościowe.
Ulewne deszcze, które w ostatnim czasie nawiedziły plantacje pomogły uzupełnić niedobory wody ale jednocześnie, o czym warto pamiętać, wypłukały składniki pokarmowe, w tym jakże ważne w żywieniu roślin – mikroelementy. W takiej sytuacji kluczowym staje się nawożenie pozakorzeniowe. Ten sposób aplikacji nawozów stanowi doskonałe i efektywne źródło składników odżywczych. Warto jednak pamiętać że wystąpienie niedoboru jest sytuacja stresową dla rozwoju roślin. Dlatego też właściwym rozwiązaniem staje się profilaktyczne stosowanie nawozów dolistnych - odżywienie zapobiegawcze pozwala zachować wysoka jakość przez cały okres uprawy.


pakiet Vibox

Ochrona warzyw
W obliczu dynamicznie zmieniającej się pogody stwarzającej doskonałe warunki dla rozwoju patogenów zabezpieczenie plantacji przed wystąpieniem chorób to kolejny ważny element wpływający na finalne powodzenie uprawy. Dlatego, działając w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, ważnymi zabiegami na plantacji warzyw są systematyczne lustracje oraz zabiegi prewencyjne. Takie działanie pozwoli na zabezpieczenie upraw a w przypadku wystąpienia zagrożenia - umożliwi szybką reakcję.
Idealnym rozwiązaniem, które nie tylko ochroni naszą plantację ale również odżywi i podniesie odporność na stres to pakiety Vibox Warzywa oraz Odżywienie.

Vibox Warzywa - Regeneracyjny serwis warzyw
Jest to unikalne połączenie trzech składników. Trzon pakietu to fungicyd o działaniu zarówno zapobiegawczym, jak i interwencyjnym. Zwalcza on takie choroby jak zarazę ziemniaka, alternariozę czy mączniaka rzekomego. Można stosować go w czterech gatunkach warzyw: cebuli, ziemniaku, ogórku oraz pomidorze. To, co wyróżnia Vibox Warzywa na tle innych produktów, to połączenie fungicydu z zrównoważonym odżywieniem oraz biostymulacja za pomocą preparatu organicznego opartego na aminokwasach. Właśnie takie połączenie uwydatnia efekt synergii produktów. Preparat organiczny ulepsza wchłanianie oraz przyswajanie składników, polepsza efekt fungicystyczny.
Tak dobrane preparaty powodują, że w jednym przejeździe wykonuje się kilka zabiegów - ochronę, odżywienie oraz biostymulację. W natłoku prac pozwala to zaoszczędzić cenny czas, którego w sezonie zawsze brakuje.

Vibox Odżywienie - Zawsze Razem
Pakiet Vibox Odżywienie to połączenie dwóch produktów. Pierwszy z nich to biostymulator oparty na aminokwasach. Stosowanie produktu organicznego wiąże się z samymi korzyściami dla upraw. Po pierwsze aminokwasy to lepszy transport oraz wykorzystanie składników dla rośliny. Aminokwasy są naturalnym chelatem, który maksymalizuje wykorzystanie składników pokarmowych przez roślinę. Dlatego wraz z produktem aminokwasowym poleca się połączenie go z wysoko skoncentrowanych nawozem mikroelementowym, który zawiera w swoim składzie takie składniki jak: bor, cynk, mangan czy molibden. Podanie ich wraz z produktem organicznym daje pewność dobrej przyswajalności oraz zwiększa wykorzystanie mikroelementów. Szczególnie w tym sezonie należy skupić się na odpowiednim odżywieniu dolistnym w te składniki. Nawalne deszcze powodują, że mikroelementy przemieszczane są w głąb profilu glebowego, a rośliny nie są w stanie ich pobrać. W związku z tym należy skupić się na odżywianiu poza korzeniowym, aby nie dopuścić do niedoborów. Brak niektórych mikroelementów może znacząco wpływać na jakość końcową produktu, powodując szereg chorób fizjologicznych, dlatego tak ważne jest dbanie o ich odpowiedni poziom.


Pakiety Vibox zapewniają uprawom wszystkie najważniejsze czynniki do osiągnięcia wysokich plonów - chronią, odżywiają oraz biostymulują. Odpowiednio dobrane składniki gwarantują odpowiednie zaopatrzenie roślin w najważniejsze mikroelementy. Aplikacja pakietów Vibox to oszczędność czasu oraz pewność udanych plonów.

Wygraj z Frusto!
SCAB 80 WG
CROS 250 EC
Katalog sadowniczy
Katalog warzywny
Frusto broszura ViBox
Frusto broszura SadBox
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.