1. FRUSTO
  2. »
  3. Warzywa
  4. »
  5. Nowości dla cebulowych, korzeniowych i kapustnych

OFERTA


 

Nowości dla cebulowych, korzeniowych i kapustnych

Poszczególne grupy warzyw mają różne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. W prawidłowym nawożeniu kluczowe jest dostarczenie wszystkich makro- i mikroelementów, których dany gatunek najbardziej potrzebuje.

 
Dzięki firmie Elvita do dobrze znanych i cenionych Viboxów czy pakietu Radipak dołącza właśnie nowa gama wieloskładnikowych, mineralnych nawozów sypkich o specjalnie dobranym składzie, przeznaczonych dla trzech grup warzyw.

Skład „na miarę”

Każda z grup warzyw i należące do nich gatunki mają specyficzne potrzeby pokarmowe. Aby dobrze odżywić rośliny, należy znać ich wymagania i wiedzieć, co w danej fazie rozwojowej jest dla nich niezbędne.

Oczekiwania producentów co do jakości i odpowiedniej kompozycji składników w nawozach dolistnych są coraz wyższe. Wyzwaniem jest maksymalne wykorzystanie potencjału plonowania roślin przy jednoczesnym zachowaniu opłacalności produkcji. Tylko odpowiednio skomponowany plan nawożenia jest w stanie to zagwarantować. Aby dostarczyć wszystkich najważniejszych dla danej rośliny substancji odżywczych, producenci często zmuszeni są do wykonywania mieszanin pojedynczych komponentów, które pochłaniają cenny czas, a przy nieodpowiednim doborze składników mogą nieść niebezpieczeństwo wytrącenia się osadów.

W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Elvita w tym sezonie wprowadza trzy nowe nawozy mineralne sypkie. Są to:
 
  • Elvita Korzeniowe, czyli produkt przeznaczony do nawożenia takich warzyw, jak marchew, pietruszka, seler czy burak ćwikłowy. Skład produktu odpowiada specyficznym wymaganiom roślin z tej grupy. Wysoka zawartość potasu z odpowiednio skomponowanymi mikroelementami, takimi jak żelazo, miedź, cynk w odpowiedni sposób dostarcza tych najważniejszych składników. Produkt stosuje się od początku fazy grubienia korzenia, zalecane są 2–3 zabiegi w dawce od 2–5 kg/ha.
  • Elvita Kapustne to produkt przeznaczony dla takich warzyw, jak brokuł, kalafior oraz dla wszystkich rodzajów kapusty. Warzywa kapustne charakteryzują się specyficznymi potrzebami nawozowymi. Oprócz odpowiedniego stosunku P:K, istotne w ich uprawie są również takie składniki, jak siarka, magnez oraz mikroskładniki – bor, mangan czy molibden. Elvita Kapustne spełnia wszystkie te wymagania, dając pewność odpowiedniego zaopatrzenia roślin w składniki pokarmowe. Nawóz ten stosujemy pierwszy raz po ok. 2 tygodniach od posadzenia rozsady na miejsce stałe, a następnie powtarzamy. Zalecane są 2–3 zabiegi w dawce 2–5 kg/ha.
  • Elvita Cebulowe przeznaczony jest do stosowania w takich uprawach, jak cebula, czosnek czy por. Nawóz ten charakteryzuje się wysoką zawartością potasu oraz siarki. Rośliny cebulowe wykazują szczególnie wysokie zapotrzebowanie właśnie na te pierwiastki. Oprócz odpowiednio skomponowanych makroelementów, kluczową rolę odgrywają również mikroelementy. Elvita Cebulowe zawiera wszystkie z najpotrzebniejszych mikroelementów, ze szczególnym uwzględnieniem tych najważniejszych dla uprawy cebulowych, takich jak bor, cynk czy mangan. Produkt ten stosujemy 2–3 razy od fazy początku grubienia cebuli, w dawce 2–5 kg.

Spełnianie określonych wymagań nawozowych roślin to podstawa wysokich plonów. Dostarczanie niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i w najodpowiedniejszym czasie daje możliwość lepszego wykorzystania potencjału plonotwórczego. Produkty Elvita Cebulowe, Kapustne, Korzeniowe to kompleksowe nawozy o odpowiednio dobranym składzie, dające pewność zaopatrzenia w najważniejsze składniki oraz bezpieczeństwo w stosowaniu.

Wygraj z Frusto!
SCAB 80 WG
CROS 250 EC
Katalog sadowniczy
Katalog warzywny
Frusto broszura ViBox
Frusto broszura SadBox
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.